MOBILNINET.CZ: Aplikace pro telefon s Androidem PLUS GOOGLE

Aplikace pro telefon s Androidem PLUS GOOGLE

Aplikace, které instaluji jako první (podzim 2013)  
TAK FOTO ANDROID KAMERA


Výběr užitečných aplikací pro telefon či 7" tablet s Androidem (cca abecedně, zdarma i placené):
Battery Widget Reborn, http://i.tvit.cz/BwiReb – graficky čistý ukazatel stavu baterie (jako widget i do stavové lišty) od +Tomáš Hubálek.
BSPlayer FREE, http://i.tvit.cz/BSPfree – velmi šikovný přehrávač multimédií si poradí i se streamováním přímo z domácího NASu (jméno proslulé i z PC /ke konci nechvalně/; o to víc tvůrci příjemně překvapili).
Cerberus, http://i.tvit.cz/Cerber – jedna z nejšikovnějších aplikací pro vystopování, blokace, upozornění i mazání zařízení na dálku (s řadou zajímavých funkcí).
Calculator & Converter Pro, http://i.tvit.cz/ClcPro – pokročilejší kalkulačka, převodník měn i měr (pro vědecké výpočty pak například RealCalc Plus).
Clipper Plus with Sync, http://i.tvit.cz/ClipprPl – správce textu zkopírovaného do paměti (s historií, možností ukládání a synchronizací mezi zařízeními, vč. přístupu z PC).
Dropbox, http://i.tvit.cz/Drpbox – nejznámější cloudové úložiště (pokud jste s některým Samsungem dostali 50 GB zdarma, pak máte argument navíc pro tuto službu); jinak používám také úložiště Wuala či Google Disk.
Endomondo Sports Tracker Pro, http://i.tvit.cz/EndPro – můj nejoblíbenější stopař sportovních výkonů, vč. vyhodnocování tepu z bluetooth hrudního pásu apod.
Feedly, http://i.tvit.cz/Feedl – pokud vám něco říká zkratka RSS, asi už máte svou oblíbenou multiplatformní čtečku; tuhle beru jako základní vybavení telefonu/tabletu/PC já.
Google Authenticator, http://i.tvit.cz/GAuthen – nezbytný pomocník při dvoustupňovém zabezpečení účtů (Google, LastPass, Dropbox apod.).
Google Keep, http://i.tvit.cz/GooKeep – jednoduchý a nečekaně šikovný sběratel všech rychlých poznámek (psaných, hlasových, fotografických), nákupních seznamů apod. u mě postupně zcela vytlačil mnohem robustnější Evernote.
Google Play Music, http://i.tvit.cz/GPlayM – po říjnovém spuštění této plnohodnotné služby s možností nejen poslouchat vlastní sbírku z cloudového úložiště, ale také hudbu kupovat či využívat předplatného Naplno (s přístupem k rozsáhlému katalogu hudby) definitivně vytlačuje aplikace Rdio a Deezer.
Go SMS Pro, http://i.tvit.cz/TgKT46 – pokročilý pošťák pro zasílání a správu SMS/MMS (s řadou užitečných i neužitečných nástrojů).
Chrome, http://i.tvit.cz/WDNTEx – rychlý, šikovný, dnes už i spolehlivý prohlížeč se synchronizací záložek s desktopovým prohlížečem.
Hangouts, http://i.tvit.cz/Hngouts – náhrada za Google Talk sice zvým zjednodušením mnoho uživatelů naštvala, u nás doma ale spolehlivě nahrazuje SMS i MMS.
Instagram, http://i.tvit.cz/Instagr – nekončící fotografická inspirace (když dobře vyberete fotografy); mimochodem, potkáme se na http://instagram.com/tomulinek.
LastPass Password Mgr Premium, http://i.tvit.cz/LstPss – multiplatformní správce hesel, bez kterého už delší dobu nedám ani krok.
Lux Auto Brightness, http://i.tvit.cz/LuxAuto – většina telefonů má nastavenu automatický jas mírně jinak, než uživatelům vyhovovuje (většinou o chlup tmavší); tahle aplikace vám dovolí nastavit jas podle potřeby, doma i venku, automaticky podle pohodlně zadaných hodnot.
Mapy, http://i.tvit.cz/GooMapy – bez map od Googlu ven (v Česku) nevyrážím.
Nova Launcher Prime, http://i.tvit.cz/NovaLnch – vyzkoušel jsem řadu alternativních launcherů, tenhle mi sedne nejvíc a vždy se k němu vracím (rychlý, šikovně nastavitelný; doplňuji modulem TeslaUnread).
Nox, http://i.tvit.cz/NoxIcons – nejhezčí sada alternativních ikon, jakou jsem zatím na tabletu používal; doporučuji (byť zadarmo není).
Pixlr Express, – šikovný a intuitivní editor na fotografie, spolu se SketchBookem pro kreslení (také od Autodesku) najde uplatnění zejména na tabletu.
Pocket, http://i.tvit.cz/Pocket22 – pokaždé, když si potřebuji přečíst nějaký zajímavý článek později, kliknu na ikonku v Chrome – a díky této aplikaci mě pak čtení čeká na tabletu či mobilu, pěkně v klidu a pohodě.
Shush!, http://i.tvit.cz/11EQf8y – při ztlumení hlasitosti (před schůzkou, konferencí, koncertem apod.) se vás sám zeptá, za jak dlouho chcete hlasitost automaticky opět vrátit na původní úroveň; velmi užitečné, abyste nechtě nechodili se ztlumeným mobilem ještě dlouho poté, co už to není nutné.
Solid Explorer, http://i.tvit.cz/SoliExp – výborný a pokročilými funkcemi oplývající správce souborů (příjemnější než třeba mobilní retro správce Total Commander).
SwiftKey Keyboard, http://i.tvit.cz/SwftKeyb – první šoupací klávesnice s podporou češtiny, která mě přesvědčila, abych u ní dlouhodobě zůstal; pro telefon i tablet, navíc s vaším vlastním slovníkem, který synchronizuje napříč zařízeními.
Tasker, http://i.tvit.cz/TaskerCA – pokročilá aplikace pro automatizaci úloh v závislosti na místě, čase, datu a desítkách dalších parametrů; telefonu či tabletu umí přidat umělou (polo)inteligenci, jen musíte být zruční.
Timely, http://i.tvit.cz/Tim-ely – velmi pohledné řešení budíku, stopek a časovače u mě vytlačilo dříve používaný budič doubleTwist Alarm Clock.
Twitter, http://i.tvit.cz/Tweettt – existuje řada klientů pro Twitter, ale po laborování s mnoha z nich jsem se na dlouho vrátil k tomu originálnímu.

Pozn: Další krajně užitečné aplikace od Googlu (Disk, Game Hub, Gmail, Google+, Goggles, Kalendář, Talk, Translator, QuickOffice, Youtube apod.) neuvádím, většinou jsou přímo součástí základní instalace telefonu (u uvařených ROM pak lze stáhnout jako dodatečný balíček).
 
 
Z mnoha dalších užitečných aplikací vybírám jen pár a namátkou:

Bitdefender Antivirus Free, http://i.tvit.cz/BitAnti – základní ochrana proti malwaru není na mobilu zdaleka takový nesmysl, jak se může zdát; základní řešení od tvůrců nejlepšího antiviru pro PC je nenáročné a grátis.
Booking.com, http://i.tvit.cz/WDK1DA – (spolu s webem) nepostradatelný pomocník pro cestovatele u nás i po světě (pokud si tedy nevystačíte se stanem či celtou).
ČT24 (http://i.tvit.cz/CT-24), ČT4 (http://i.tvit.cz/CT-4), iVysílání (http://i.tvit.cz/iVysil) – trojice aplikací pro mobilní sledování pořadů ČT (ještě kdyby fungovaly vždy a na všem).
DeskSMS (http://i.tvit.cz/DeskSMS) a TabletSMS (http://i.tvit.cz/TabletSMS) – dvojice vzájemně spolupracujících aplikací od ClockworkMod propojuje SMS službu z vašeho telefonu na tablet (možnosti nastavení jsou na placenou aplikaci velmi spartánské, ale ze zkoušených alternativ funguje nejspolehlivěji).
Easy Voice Recorder Pro, http://i.tvit.cz/EVoRec – používáte-li telefon jako diktafon, tahle aplikace přináší hodně užitečné funkce (zejména nad úroveň systémového záznamu).
Extended Controls, http://i.tvit.cz/ExtCon – rychle dostupný a perfektně přizpůsobitelný widget s přepínači na vše možné (od WiFi přes zvuk až po svítilnu z LED diody fotoaparátu); mám ho na úvodní obrazovce telefonu dodnes (i přes menu přepínačů schované v horní liště).
LinkedIn, http://i.tvit.cz/TgMbvX – oficiální aplikace soc. sítě pro pracovní/profes(ionál)ní kontakty.
MapFactor: GPS Navigation, http://i.tvit.cz/MapFactor – pokud se vydávám do zahraničí, řídí mě offline tato navigace (s placenými mapami od TomTomu); tam, kde ostatní navigace zklamaly, tahle relativně příjemně překvapila.
Mapy.cz, http://i.tvit.cz/TgyiOq – pro turistiku mimo silnice se vždy náramně hodí a v terénu nabídnou odpovědi i tam, kde Mapy od Googlu mlčí.
Meteor (Počasí)Meteoradar (http://i.tvit.cz/Meteoradar) a Aladin (http://i.tvit.cz/MetAladin) – předpověď počasí a meteoradar v praktickém balení (předpověď se zde alespoň blíží realitě, doplňuji o aplikaci Yr.no).
Mobilní bankovnictví Airbank (http://i.tvit.cz/AirBnk) a Mobilní eKonto Raiffeisenbank (http://i.tvit.cz/RaiffeK) – takhle mají vypadat aplikace pro mobilní bankovnictví; platit s nimi je rychlejší a přijemnější, než na webu.
NaVlak - Nádražní tabule, http://i.tvit.cz/WDJWQp – pro železniční fandy i všechny ostatní, kdo pravidelně jezdí vlakem a nechtějí postávat v hloučku u staniční tabule příjezdů/odjezdů.
Speedtest.net, http://i.tvit.cz/Spedtest – univerzální měřič rychlosti připojení (u mě nahradil dřívější Rychlost.cz).
SMS Jizdenka, http://i.tvit.cz/WDJQYT – snadný nákup el. jízdenek pro celé Česko.
TVprogram.cz, http://i.tvit.cz/TVprog – rychlý a přehledný program televiních stanic (pokud ještě vůbec na bednu koukáte).
WiFi Analyzer, http://i.tvit.cz/WiFiAnal – rychlý a šikovný průzkumník síly dostupných WiFi sítí a kvality jejich signálu.
Zedge, http://i.tvit.cz/Zedge1 – rychlá cesta k zajímavým vyzváněním, zvukům a tapetám.

Na mnoho dalších aplikací (a žádnou z her) se zde nedostalo. Tak zase příště 


 https://plus.google.com/u/0/111079127574840422247

Oblíbené příspěvky co se tady nejvíc čte

TADY NAJDETE CO POTŘEBUJTE, JSOU TO ŠTÍTKY.....

7 000 000 776833333 ABBA ACTA AdBlock Adobe Flash Player AdSense Agent Áji Aktualizace Alcatraz Alert Alex Alvarová Allison Crowe Alternativní medicina AM-Deadlink Ambulance Amerika AMERIKA počítače AMOR UT LACRIMA Amundsen-Scott South Pole Station Andělé Android Angelina Werich Anonymní Anonymous Antarctica Antarktida Aplikace APPLE Apple story Aristoteles Ashampoo Astronomie ASUS N Series Ateroskleróza Audiobankomat Backdoor Beethoven Symphony Benchmarky BFU Bible Bílá růže BlackBerry Blbec a deprivace Blogeři sobě Blogger Bouře Božejáci Boží muka Brambory Brilianty Browser Addon bubble nebula Bug Opera Bůh Slunce Buněčné receptory Bylinky Cannes CANON Captcha CELINE DION Cenzura Cesta pro lásku Cestování Cruise Rekreace Dovolená Cesty Cibule Cinderella Církve Citace a inspirace Citáty Citáty a moudra Civilizace Clickbait Co je psáno Cookie Crawler Čaj o páté ČS George Čtyřčata ČVUT Dalekohledy Databáze Datové přenosy Debaty a názory Dělání Demokracie Den pro tebe Deprese Deprivace a skupinová hloupost Deprivanti Desktop Deštivý den Děti Dětská radost Dětství Dezerty Dezinformace Diagnostika Diamanty Digitalizace Digitální Fotoaparáty Disk Diskuze a debaty Divoký horský tymián Dlouhá cesta Dobro a jeho světlo Dobrý voják Dobrý vtip! Donald Trump Dopisy Download Opery Mini Dr WEB Dr. Watson - chyby Dr. Watson - windows kód chyby 805306296 Drahé kameny Drogy DRONY Dvojčata a housle Editace a styl psaní příspěvků El Condor Pasa Elektronická paměť Email Energie externí disk Facebook Fake News Fantasie FAQ Často kladené otázky Feedback Fernando Lopez Filmy firewall Flame Flash Opera Firefox IE Flejberk Flirt Fotky Fotografie Fullereny G mail G+ G+ notifikace v Opeře Galaxy Nexus Geek Genius loci Gif Goodbye My Lover Google Google AdSense Google Analytics Google Chrome Google instant Google TV Google+ Groupthink gug.cz Guru Hacker Haddaway hardware HELIGONKY Helikoptéra Hesla Historie History and Publicity Hněv milenců Hoax Homeless Hosting Houbaření Hovězí pečeně Hovězí pečeně na cibuli Huawei Humor Humor a vtipy Humor a vtipy nebo moudra Hvězdokupa Hvězdy Hydepark o internetu Hyperkinetická porucha hypnotika Chaos Charlie Chkdsk Chlad zimy Cholesterol Chtíc aby spal Chybová hlášení In Vino Veritas Inbox INDECT Informace Inovace Speed Dial Intel Inteligence Internet Internet a sociální pathologie člověka iOS iPad IPhone iTunes Iveta Bartošová Jak na to Jaro Jaroslav Maxmilian Kašparů Java Je to sci-fi? Jea Paul Belmondo Jen pro ten dnešní den Ježíšek Jídlo Jiří Vašíček Jít pro lásku John Denver Jordánsko Josef naše láska Judith Durham The Seekers Kachna Kalifornie Kamenný most KAMERY Kančí guláš Kapradí Kardiovaskulární zdraví Karel Kryl Karel Kryl a Láska bláznivá Karel Schwarzenberg Kariera Karikatura KASPERSKY Keep smiling Kemel Klávesové zkratky knihy Kocourek Kočička Kodová označení verzí Opery Koledy Kolotoč svět Komentář komentáře Kongres Konopka obecná Kontakty Kontrola disku a pokus opravy Kopírování Korsika Kosmos Kostival lékařský Krajina Krásné je žít Krásné ženy Krizová linka Kruh Užitečné příspěvky Křivka obecná KVĚTA FIALOVÁ Květy Kvítek jabloňový La Roux Láska Lásky čas Lavičky Legrace Lékař Leonardo da Vinci Les Lesní jahody Léto Lež LG Líbej mě Lída Baarová Lidové písně Lidský život Life at Google Lindsey Stirling Lobing Logitech Londýn Lorem Ipsum Loudá se půlměsíc Lov Love Story Lovecký pes Lovu zdar Máj malware Maminka Manicko depresivní syndrom Marcus Tullius CICERO Marie Rottrová Maturita Medicina Meditace Memy Měsíční noc MEXICO Microsoft Milenci Mireille Mathieu Mix videa Mobilní internet Mobilní komunikace (kecálky) a ostatní Modlitba Modrá knížka Modrý sarafán Modříny Moldau Smetana Moře Motivace Motorola Moudra Moudro pro tento den Moudrost Mouse Mozilla Firefox a Chrome Mozilla Firefox Europe Murphyho zákony Music and Humor Myslivost MySQL Myšlenka dne Myšlenky jsou svobodné Na stojáka Naše kuchyně NATO nebo skutečnost? Nefunkční bezpečnostní hláška Nemoci News Nexus Nexus 7 Nikon Nikon Coolpix S8200 No milk today Novinky Novinky v hudbě NVidia O koni a Adsense O Popelce O Shenandoah O zdraví Obama Obdiv Objevy Odinstalace lišty Ochrana soukromí Oktoberfest Once Upon A Time In The West OneNote Open Source Opera Opera 10 Alpha Portable Opera 10 Final Portable Opera 10.0 Final Opera 10.10 Unite Opera 10.60 Opera 10.63 Final Opera 11.50 Opera 11.60 Opera 11.64 Opera 12 Opera 12.02 Opera 12.12 Opera 12.50 Opera 9.5 Portable Opera extensions Opera Mini 4.4 Opera Mini 5 Opera Mini and Opera Mobile browser Opera Portable Opera Události Názory Diskuse Operační systém OperaPortable 11.64 Opravy nastavení prohlížeče Opera Opravy poškozených souborů Optika Osobnost Otčenáš Ovidius Ovladače Page Rank Paleo Panda Update Parkinson Patrick Zandl Paul Anka Diana Pavel Kysela PC Peníze Permutace Perský kocourek Sammuel Peru Petr Novák Petra Phishing Phishing neboli rybaření u Bank a Opera Pippa Pirati.cz Pirátství Pivo Placebo Počítače a notebooky Počítačová myš Poděkování Podzim Poezie Pohádka Policejní vir Policie Politika Poradna pro bloggery Google POSEDY Pošta pro vás Pozitivní myšlení Poznámky Pravda Prevence a zdraví Pro přehled Mapa stránek Opery Orientace Proces wuauclt.exe Prodaná nevěsta Profil Programování Prohlížeč Google Chrome Prohlížeč Opera Propagace Opery Propagace Opery Video úvod do bloggu Prostřeno Přátelé Přátelství Předehra Příroda Příroda a my Příroda kvete Přítel Psychiatrie Psychopatie v praxi Ptáci Ptáci na zahradě Ptáček Ptačí zpěv Racek Radiová obloha Radkin Honzák Radost Radůza Rakovina prostaty (CaP) Rande Rangers Rath a sedmimilionová krabice Realizace Rebelové - Mně se líbí Bob Reklama Renata Reset Reset profilu Chrome Reset profilu Opera Rick Astley Rodina Roman Šebrle Roň slzy Router Rozdováděný hradní bača Rozšíření Opery rozšíření pro Operu Rozšíření Source pro Operu Rozum Rudý Ryby Řešení problémů Řešení problémů OPERA Římská mythologie Safari Sametová revoluce Sammuel Sammuel perský kocourek Screenshot Sdílení security Servis24 Setřídění záložek Schemer Silvestr Sites Google (weby) Skupinová hloupost Skype Sladké višně Slovensko Slunečné odpoledne Slunečné ráno Sluneční erupce a aktivita Sluneční toulky v přírodě Slunečný den Smartphone Smazání Facebooku Smích Smluvní Sněhurka Sociální patologie Sociální příčiny irracionality Sociální sítě Sociopatie Softskills Software Sokrates Solární lavička Soubory .OGG Soukromé Spam Spánek Sport Správce vyhledávačů spyware Srdce jako kámen Srnčí guláš Sršeň Stahování Start Stáří Statečnost Street View Stres Stromy studentské Suguperge! Sdígilígim naga wegeb! Svatba Světlo Svoboda Svobodný internet Syrenia Šablona proti spamu Šampaňské Škola Šperky Šťastné dětství Štěstí Švejk Švýcarský salašnický pes Tajné služby Tam na východě Technické spekulace Technologie Telefony Tenkrát Teotihuacan The Cranberries - Zombie The Moon Měsíc The New York Times Tipy Tipy a návody Translator Google Trojan Trolling Trpajzlíci Trubka Tři oříšky... Twitter U bankomatu u Křížku U řeky U vody U Zborova Učitel Unwand Upgrade USA Úsměv Úsměv Anny Úsměv pro mne Úvod a přivítání Václav Havel Vajíčka Vanessa Mae Vánoce Věda Vědomí a podvědomí Velikonoce VENEZUELA Verše Verše jako píseň Veřejné mínění Veverka Videa Videa o lásce Vinná réva Virtuální prohlídka měst Viry VIVALDI Vlado Kumpan Vlastní vyhledávání Google Vlaštovka VLC Media Player Vlčí mák Vojenská služba Všímavost Vtipy Vtipy a humor Výchova Výlety Vyznání pro Pepču Vzpomínky W. A. Mozart: Turecký pochod Waldemar Matuška Warning WD My Passport Web Clipper Webové kamery Webové stránky Werich What is love When I Fall In Love Wi-Fi WINDOWS Windows 10 Windows Update WPA3 wuauclt.exe XTranslate YouTube Yuneec Breeze 4K létající kamera Yvetta Simonová Yvonne Přenosilová z-generace Zabezpečené připojení Zahrady Zajímavosti Zákon Zaláskujte se Zálohování Zamilovaný Závist Zdeněk Izer Zdeničko má Zdraví Zdraví a životní styl Zima Zlatá střední cesta Zlatá šedesátá ZLÝ KRÁLÍK Zpravodajství google Zrcadlo Zrychlení počítače? ZVĚŘINA Žebrota ŽEBŘÍKY Židovské Životospráva

Vybraný příspěvek

DOBRÝ VTIP! ...MLUVÍCÍ ŽÁBA JE FAKT SKVĚLEJ KOUSEK

...MLUVÍCÍ ŽÁBA JE FAKT KOUSEK PROGRAMÁTOR Programátor jde po cestě a najednou k němu přiskáče žába a říká: „Já jsem zakletá princez...