Varování. Tyto stránky mohou poškodit váš počítač!

Logo
Vyhledávání Google

záleží na svých klientech a upozorňuje na bezpečnostní problémy, cituji zprávu Google z oficiálního blogu Česká republika, červen 2009

!!! Varování a oznámení „Tyto stránky mohou poškodit váš počítač“, na které jste již možná v našich výsledcích vyhledávání někdy narazili. Často se stává, že takto označené stránky byly napadeny hackery, aniž by o tom webmaster nebo majitel stránek věděl.

Co toto varování znamená?

Když na tento odkaz ve výsledcích vyhledávání kliknete, zobrazí se vám místo očekávaných webových stránek další varovná stránka. Nejpravděpodobnější je, že webové stránky nebo server, na kterém stránky běží, obsahují chybu v zabezpečení kvůli zastaralému softwaru. Tuto chybu zabezpečení někdo využil a na jinak bezpečné webové stránky přidal škodlivý kód. Otevření takto infikovaných stránek může například spustit neviditelný skript nebo otevřít prvek iframe, který načte obsah z jiných webových stránek, jež se pokusí zaútočit na počítač, ze kterého jsou stránky prohlíženy.

Pokud se útok podaří, mohou se v jeho důsledku nainstalovat viry, spyware nebo programy k odhalení hesel bez vašeho svolení, či dokonce bez vašeho vědomí. Případně se váš počítač přidá k virtuální armádě škodlivých softwarových robotů ovládaných někým jiným. V každém případě ani vy ani my nechceme, aby k něčemu takovému došlo.

Malware
Pokud na varování před škodlivým softwarem (tzv. malware) ve výsledcích vyhledávání Google narazíte, měli byste být opatrní. Google stránky infikované škodlivým softwarem odhaluje pomocí algoritmů a ukazuje se, že naše detekční programy jsou velmi přesné.

Pokud je ve výsledcích vyhledávání varování, je vysoce pravděpodobné, že s danými webovými stránkami není něco v pořádku, i když je provozuje důvěryhodná instituce. Naše automatické detekční programy se objektivně rozhodují na základě škodlivého obsahu stránek, nikoli podle pověsti příslušného webmastera.

Stejně jako váš domácí počítač potřebují i servery neustálé aktualizace. I když jste svědomití a udržujete všechny součásti svých webových stránek aktualizované, váš webový hostitel takový být nemusí. Řídí server s vašimi webovými stránkami a nemusí mít nainstalovány nejnovější opravy operačního systému. A neděje se to jen u nevinných osobních stránek či blogů. Varování se vyskytla i u webových stránek známých nevládních organizací, velkých společností a také u webových stránek státních úřadů.

Znepokojení uživatelé se nás občas ptají, proč Google prostě stránky infikované škodlivým softwarem neodstraní ze svého indexu. I když vaše bezpečnost patří k našim hlavním zájmům, řídíme se také posláním naší společnosti, jímž je organizovat všechny informace a zpřístupnit je pomocí našeho vyhledávání. Přestože nedoporučujeme otevírání takových stránek pomocí běžného prohlížeče, část obsahu může být možné přečíst pomocí textového prohlížeče, jako je Lynx, nebo pomocí čistě obrázkového prohlížeče, jako je Picidae. I tak bych chtěl zdůraznit, že žádný způsob nemůže 100% zaručit, že váš počítač nebude vystaven škodlivému softwaru, a že každé alternativní řešení je spíše pro velmi zkušené uživatele, kteří přesně vědí, co dělají.

Co když byly napadeny vaše webové stránky?

Pokud si nejste problémem jisti, stačí požádat o pomoc na novém Fóru pro webmastery od společnosti Google. Najdete zde některé odborníky na danou problematiku, kteří odvádějí skvělou práci, odpovídají na dotazy a navzájem si pomáhají. Dalším zdrojem, ovšem v angličtině, je Badwarebusters.org. Pro své stránky můžete také použít diagnostickou stránku Bezpečného prohlížení Google (Google SafeBrowsing) (http://www.google.com/safebrowsing/diagnostic?site=www.example.com), abyste zjistili konkrétní informace o tom, co našly automatické detekční programy Google. Pokud vaše stránky byly označeny jako nebezpečné, v Nástrojích pro webmastery od společnosti Google jsou uvedeny některé z adres URL, u kterých bylo při prohlédnutí zjištěno, že jsou infikovány.

Mnoho webmasterů se mě ptalo, jak se varování na stránce s výsledky vyhledávání zbavit. Jakmile své webové stránky zcela vyčistíte, prostřednictvím služby Nástroje pro webmastery od společnosti Google požádejte o kontrolu na přítomnost škodlivého softwaru. Automatické systémy vaše webové stránky znovu prohlédnou, a pokud všechen škodlivý software zmizel, bude varování odstraněno. Jak původní prohlížení, tak proces kontroly jsou plně automatizované. Systémy analyzují velké části internetu, který je obrovský, takže kontrola nemusí proběhnout okamžitě. V ideálním případě bude varování odstraněno do pár hodin. Nejdéle by tento proces měl trvat zhruba jeden den. Je nutné upozornit, že žádost o kontrolu na přítomnost škodlivého softwaru není to samé jako žádost, které mohly být z indexu Google odstraněny.

Další častou otázkou je, proč Google nevaruje webmastery předem, než jsou jejich webové stránky označeny varováním proti škodlivému softwaru. Google obvykle majitelům webových stránek pošle email, a potom uvede varování v Nástrojích pro webmastery. Žádné z těchto varování však není provedeno předem – před zveřejněním varování ve výsledcích vyhledávání – takže webmaster nemůže stránky rychle vyčistit. Opět platí, že naším hlavním zájmem je bezpečnost uživatelů. I krátké zdržení by mohlo některé uživatele vystavit nebezpečí, což je neomluvitelné, pokud tomu můžeme zabránit. Jako webmaster chápu frustraci, kterou můžete zažívat, pokud byly vaše stránky postiženy. V konečném důsledku však ochrana uživatelů proti škodlivému softwaru činí internet bezpečnějším ku prospěchu všech, webmasterů i uživatelů.

Pokud jste požádali o kontrolu a myslíte si, že trvá příliš dlouho, můžete si stav zkontrolovat prostřednictvím služby Nástroje pro webmastery. Nalezení veškerého škodlivého softwaru na stránkách může být obtížné a automatické detekční programy se jeví přesnější než lidé. Detekční programy mohly najít něco, co jste přehlédli, a stránky tak při kontrole nemusely obstát. Pokud jsou vaše stránky označeny varováním proti nebezpečnému softwaru, ve službě Nástroje pro webmastery budou obecně uvedeny některé ukázkové adresy URL s problémy. Nejedná se o úplný seznam všech problémových adres URL (protože ten je často velmi dlouhý), ale mělo by vám to pomoci do začátku, abyste měli představu, co máte hledat.

Vzhledem k tomu, že jde o častý omyl, rád bych znovu upozornil, abyste si kontrolu na přítomnost škodlivého softwaru nepletli s žádostí o opětovné posouzení. Pokud automatické detekční programy společnosti Google na vašich webových stránkách najdou škodlivý software, obvykle tyto stránky nebudou odstraněny z výsledků vyhledávání. Navíc webové stránky se spamem jsou z výsledků vyhledávání Google odstraňovány pomocí jiného procesu. Pokud si myslíte, že se stalo právě tohle, a s rozhodnutím společnosti Google nesouhlasíte, měli byste podat žádost o opětovné posouzení. Pokud jsou však vaše stránky ve výsledcích vyhledávání označeny varováním proti škodlivému softwaru, žádost o opětovné posouzení nepomůže. V případě škodlivého softwaru musíte podat žádost o kontrolu na přítomnost škodlivého softwaru ze stránky Přehled.


Oblíbené příspěvky co se tady nejvíc čte

TADY NAJDETE CO POTŘEBUJTE, JSOU TO ŠTÍTKY.....

7 000 000 776833333 ABBA ACTA AdBlock Adobe Flash Player AdSense Agent Áji Aktualizace Alcatraz Alert Alex Alvarová Allison Crowe Alternativní medicina AM-Deadlink Ambulance Amerika AMERIKA počítače AMOR UT LACRIMA Amundsen-Scott South Pole Station Andělé Android Angelina Werich Anonymní Anonymous Antarctica Antarktida Aplikace APPLE Apple story Aristoteles Ashampoo Astronomie ASUS N Series Ateroskleróza Audiobankomat Backdoor Beethoven Symphony Benchmarky BFU Bible Bílá růže BlackBerry Blbec a deprivace Blogeři sobě Blogger Bouře Božejáci Boží muka Brambory Brilianty Browser Addon bubble nebula Bug Opera Bůh Slunce Buněčné receptory Bylinky Cannes CANON Captcha CELINE DION Cenzura Cesta pro lásku Cestování Cruise Rekreace Dovolená Cesty Cibule Cinderella Církve Citace a inspirace Citáty Citáty a moudra Civilizace Clickbait Co je psáno Cookie Crawler Čaj o páté ČS George Čtyřčata ČVUT Dalekohledy Databáze Datové přenosy Debaty a názory Dělání Demokracie Den pro tebe Deprese Deprivace a skupinová hloupost Deprivanti Desktop Deštivý den Děti Dětská radost Dětství Dezerty Dezinformace Diagnostika Diamanty Digitalizace Digitální Fotoaparáty Disk Diskuze a debaty Divoký horský tymián Dlouhá cesta Dobro a jeho světlo Dobrý voják Dobrý vtip! Donald Trump Dopisy Download Opery Mini Dr WEB Dr. Watson - chyby Dr. Watson - windows kód chyby 805306296 Drahé kameny Drogy DRONY Dvojčata a housle Editace a styl psaní příspěvků El Condor Pasa Elektronická paměť Email Energie externí disk Facebook Fake News Fantasie FAQ Často kladené otázky Feedback Fernando Lopez Filmy firewall Flame Flash Opera Firefox IE Flejberk Flirt Fotky Fotografie Fullereny G mail G+ G+ notifikace v Opeře Galaxy Nexus Geek Genius loci Gif Goodbye My Lover Google Google AdSense Google Analytics Google Chrome Google instant Google TV Google+ Groupthink gug.cz Guru Hacker Haddaway hardware HELIGONKY Helikoptéra Hesla Historie History and Publicity Hněv milenců Hoax Homeless Hosting Houbaření Hovězí pečeně Hovězí pečeně na cibuli Huawei Humor Humor a vtipy Humor a vtipy nebo moudra Hvězdokupa Hvězdy Hydepark o internetu Hyperkinetická porucha hypnotika Chaos Charlie Chkdsk Chlad zimy Cholesterol Chtíc aby spal Chybová hlášení In Vino Veritas Inbox INDECT Informace Inovace Speed Dial Intel Inteligence Internet Internet a sociální pathologie člověka iOS iPad IPhone iTunes Iveta Bartošová Jak na to Jaro Jaroslav Maxmilian Kašparů Java Je to sci-fi? Jea Paul Belmondo Jen pro ten dnešní den Ježíšek Jídlo Jiří Vašíček Jít pro lásku John Denver Jordánsko Josef naše láska Judith Durham The Seekers Kachna Kalifornie Kamenný most KAMERY Kančí guláš Kapradí Kardiovaskulární zdraví Karel Kryl Karel Kryl a Láska bláznivá Karel Schwarzenberg Kariera Karikatura KASPERSKY Keep smiling Kemel Klávesové zkratky knihy Kocourek Kočička Kodová označení verzí Opery Koledy Kolotoč svět Komentář komentáře Kongres Konopka obecná Kontakty Kontrola disku a pokus opravy Kopírování Korsika Kosmos Kostival lékařský Krajina Krásné je žít Krásné ženy Krizová linka Kruh Užitečné příspěvky Křivka obecná KVĚTA FIALOVÁ Květy Kvítek jabloňový La Roux Láska Lásky čas Lavičky Legrace Lékař Leonardo da Vinci Les Lesní jahody Léto Lež LG Líbej mě Lída Baarová Lidové písně Lidský život Life at Google Lindsey Stirling Lobing Logitech Londýn Lorem Ipsum Loudá se půlměsíc Lov Love Story Lovecký pes Lovu zdar Máj malware Maminka Manicko depresivní syndrom Marcus Tullius CICERO Marie Rottrová Maturita Medicina Meditace Memy Měsíční noc MEXICO Microsoft Milenci Mireille Mathieu Mix videa Mobilní internet Mobilní komunikace (kecálky) a ostatní Modlitba Modrá knížka Modrý sarafán Modříny Moldau Smetana Moře Motivace Motorola Moudra Moudro pro tento den Moudrost Mouse Mozilla Firefox a Chrome Mozilla Firefox Europe Murphyho zákony Music and Humor Myslivost MySQL Myšlenka dne Myšlenky jsou svobodné Na stojáka Naše kuchyně NATO nebo skutečnost? Nefunkční bezpečnostní hláška Nemoci News Nexus Nexus 7 Nikon Nikon Coolpix S8200 No milk today Novinky Novinky v hudbě NVidia O koni a Adsense O Popelce O Shenandoah O zdraví Obama Obdiv Objevy Odinstalace lišty Ochrana soukromí Oktoberfest Once Upon A Time In The West OneNote Open Source Opera Opera 10 Alpha Portable Opera 10 Final Portable Opera 10.0 Final Opera 10.10 Unite Opera 10.60 Opera 10.63 Final Opera 11.50 Opera 11.60 Opera 11.64 Opera 12 Opera 12.02 Opera 12.12 Opera 12.50 Opera 9.5 Portable Opera extensions Opera Mini 4.4 Opera Mini 5 Opera Mini and Opera Mobile browser Opera Portable Opera Události Názory Diskuse Operační systém OperaPortable 11.64 Opravy nastavení prohlížeče Opera Opravy poškozených souborů Optika Osobnost Otčenáš Ovidius Ovladače Page Rank Paleo Panda Update Parkinson Patrick Zandl Paul Anka Diana Pavel Kysela PC Peníze Permutace Perský kocourek Sammuel Peru Petr Novák Petra Phishing Phishing neboli rybaření u Bank a Opera Pippa Pirati.cz Pirátství Pivo Placebo Počítače a notebooky Počítačová myš Poděkování Podzim Poezie Pohádka Policejní vir Policie Politika Poradna pro bloggery Google POSEDY Pošta pro vás Pozitivní myšlení Poznámky Pravda Prevence a zdraví Pro přehled Mapa stránek Opery Orientace Proces wuauclt.exe Prodaná nevěsta Profil Programování Prohlížeč Google Chrome Prohlížeč Opera Propagace Opery Propagace Opery Video úvod do bloggu Prostřeno Přátelé Přátelství Předehra Příroda Příroda a my Příroda kvete Přítel Psychiatrie Psychopatie v praxi Ptáci Ptáci na zahradě Ptáček Ptačí zpěv Racek Radiová obloha Radkin Honzák Radost Radůza Rakovina prostaty (CaP) Rande Rangers Rath a sedmimilionová krabice Realizace Rebelové - Mně se líbí Bob Reklama Renata Reset Reset profilu Chrome Reset profilu Opera Rick Astley Rodina Roman Šebrle Roň slzy Router Rozdováděný hradní bača Rozšíření Opery rozšíření pro Operu Rozšíření Source pro Operu Rozum Rudý Ryby Řešení problémů Řešení problémů OPERA Římská mythologie Safari Sametová revoluce Sammuel Sammuel perský kocourek Screenshot Sdílení security Servis24 Setřídění záložek Schemer Silvestr Sites Google (weby) Skupinová hloupost Skype Sladké višně Slovensko Slunečné odpoledne Slunečné ráno Sluneční erupce a aktivita Sluneční toulky v přírodě Slunečný den Smartphone Smazání Facebooku Smích Smluvní Sněhurka Sociální patologie Sociální příčiny irracionality Sociální sítě Sociopatie Softskills Software Sokrates Solární lavička Soubory .OGG Soukromé Spam Spánek Sport Správce vyhledávačů spyware Srdce jako kámen Srnčí guláš Sršeň Stahování Start Stáří Statečnost Street View Stres Stromy studentské Suguperge! Sdígilígim naga wegeb! Svatba Světlo Svoboda Svobodný internet Syrenia Šablona proti spamu Šampaňské Škola Šperky Šťastné dětství Štěstí Švejk Švýcarský salašnický pes Tajné služby Tam na východě Technické spekulace Technologie Telefony Tenkrát Teotihuacan The Cranberries - Zombie The Moon Měsíc The New York Times Tipy Tipy a návody Translator Google Trojan Trolling Trpajzlíci Trubka Tři oříšky... Twitter U bankomatu u Křížku U řeky U vody U Zborova Učitel Unwand Upgrade USA Úsměv Úsměv Anny Úsměv pro mne Úvod a přivítání Václav Havel Vajíčka Vanessa Mae Vánoce Věda Vědomí a podvědomí Velikonoce VENEZUELA Verše Verše jako píseň Veřejné mínění Veverka Videa Videa o lásce Vinná réva Virtuální prohlídka měst Viry VIVALDI Vlado Kumpan Vlastní vyhledávání Google Vlaštovka VLC Media Player Vlčí mák Vojenská služba Všímavost Vtipy Vtipy a humor Výchova Výlety Vyznání pro Pepču Vzpomínky W. A. Mozart: Turecký pochod Waldemar Matuška Warning WD My Passport Web Clipper Webové kamery Webové stránky Werich What is love When I Fall In Love Wi-Fi WINDOWS Windows 10 Windows Update WPA3 wuauclt.exe XTranslate YouTube Yuneec Breeze 4K létající kamera Yvetta Simonová Yvonne Přenosilová z-generace Zabezpečené připojení Zahrady Zajímavosti Zákon Zaláskujte se Zálohování Zamilovaný Závist Zdeněk Izer Zdeničko má Zdraví Zdraví a životní styl Zima Zlatá střední cesta Zlatá šedesátá ZLÝ KRÁLÍK Zpravodajství google Zrcadlo Zrychlení počítače? ZVĚŘINA Žebrota ŽEBŘÍKY Židovské Životospráva

Vybraný příspěvek

DOBRÝ VTIP! ...MLUVÍCÍ ŽÁBA JE FAKT SKVĚLEJ KOUSEK

...MLUVÍCÍ ŽÁBA JE FAKT KOUSEK PROGRAMÁTOR Programátor jde po cestě a najednou k němu přiskáče žába a říká: „Já jsem zakletá princez...