MOBILNINET.CZ: Gmail google oslavil narozeniny. Gmail a Tipy pro Gmail. Aktualizováno!

Gmail google oslavil narozeniny. Gmail a Tipy pro Gmail. Aktualizováno!

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění
Květ bílý

Google slaví narozeniny s dárkem i pro české uživatele
Užitečné i bláznivé novinky z Gmail


Freemail s názvem Gmail s dnes už více než 7MB kapacitou je tu už pět let. V jejich průběhu se naučil mluvit 60 jazyky (například i bengálštiny, hebrejštiny nebo katalánštiny) a nasbíral desítky miliónů každodenních uživatelů. Gmail vyniká mezi freemaily i mimořádně přesným spam filtrem: i když spamu neustále přibývá, uživatelé mailu od Google se setkávají se spamem stále méně. Pro české uživatele Gmailu Google připravil malý dáreček a zprovoznil experimentální Laboratoř (Gmail Labs) i v češtině.

Společnost Google při příležitosti 5. narozenin služby Gmail (spuštěna 1.4. 2004) zpřístupnila testovací část jménem Gmail Laboratoř i mezinárodní komunitě. Služba byla spuštěna v roce 2008, nyní bude k dispozici uživatelům po celém světě, a to v jejich rodné řeči. Tuto experimentální platformu ode dneška najdete i v rozhraní českého Gmailu, konkrétně v záložce „Nastavení“.

Gmail Laboratoř testuje nové funkce jako ověření střízlivosti při odesílání e-mailu, upozornění na zapomenutou přílohu nebo zastavení odeslání zprávy. Nyní nabízí přes 40 užitečných a originálních nástrojů pro vylepšení, případně osobní nastavení emailové schránky. Službu je možné si aktivovat a deaktivovat prostým kliknutím myši.

Z funkcí, které budou uživatelům k dispozici hned po spuštění, je možné využít například:

Gmail v režimu offline – Tato funkce nabízí přístup k emailové schránce i bez přístupu k internetu. Můžete psát a odesílat emaily, přičemž všechny provedené změny se synchronizují jakmile se připojíte k internetu.
Vrátit zpět odeslání – Do pěti sekund po odeslání můžete odesílání emailu zastavit, a předejít tak nechtěným omylům.
Růžové e-mailové brýle (Mail Goggles) – Pokud si nastavíte určité časové rozhraní, bude vám v něm umožněno odeslat email teprve tehdy, pokud dokážete vyřešit nějaký jednoduchý matematický příklad. Jinak se email neodešle a vy můžete jít vyspat a zkusit to znovu ráno.
Detektor zapomenuté přílohy – zabrání odeslání emailu bez slíbené přílohy. Pokud je v textu emailu zmíněno, že obsahuje přílohu, a příloha přitom není přiložena, budete na to upozorněni;
Úkoly – váš vlastní „úkolníček“, který máte k dispozici přímo v mailové schránce. Úkoly můžete zadávat manuálně nebo prostřednictvím emailu.

Deset chytrých tipů pro Gmail

Gmail je dnes stejně přístupný, stejně jednoduchý jako před 7 lety, kdy jsme ho spustili poprvé; dnes je ale rychlejší, přehlednější a intuitivnější. Navíc se Gmail snažíme neustále vylepšovat: díky tomu dnes tato emailová aplikace nabízí širokou škálu funkcí a možností. Některé z nich jste možná ani nevyzkoušeli.

1) Video hovor nebo hlasový hovor
Chat je dobrý, ale někdy není nad to, když můžete na vlastní oči vidět kamaráda, jak se směje vašim vtipům. Gmail umožňuje jak hlasové hovory, tak videohovory. Plugin si stáhnete z adresy http://gmail.com/videochat.
2) Neustálou kontrolu nad schránkou budete mít nastavením filtrů.
V kartě Nastavení klikněte na záložku Filtry a zde zvolte „Vytvořit nový filtr“ – Gmail pak bude vaše emaily automaticky třídit podle tohoto nastavení.

3) Gmail můžete používat i offline, tj. ve chvílích, kdy zrovna nejste připojeni na internet.
Může se vám celkem snadno stát, že budete potřebovat informace ze svého emailového účtu, ale k internetu se zrovna nebudete moci připojit. Například pojedete na letiště a uvědomíte si, že jste zapomněli číslo své elektronické letenky, kterou máte potvrzenou v emailu. Bohužel žádné Wi-Fi připojení po cestě nepotkáte. Právě pro takové případy jsme svou experimentální platformu Gmail Labs vybavili funkcí Offline: ta umožňuje využívat prakticky všechny funkce Gmailu: číst a psát nové zprávy, vyhledávat v poště atd. Pokud si chcete tuto funkci aktivovat, jděte na Nastavení > Laboratoř > Offline.4) Funkce „Úkoly“ vám umožní aktualizovat seznam povinností online.
Jednoduše stačí přidat nový úkol, nastavit si datum, do něhož má být úkol splněn, přidávat poznámky a také (což je samozřejmě nejlepší) si odškrtávat úkoly, které jste už splnili. K seznamu úkolů máte rovněž přístup přes své mobilní zařízení a stránku iGoogle. Úkoly si aktivujete na kartě Laboratoř pod Nastavením.

5) Zefektivněte vyhledávání v emailu.
Gmail používá technologii vyhledávání Google. Stejně jako při vyhledávání na webu, i zde máte k dispozici několik speciálních nástrojů pro vyhledávání, s jejichž pomocí snáze najdete určitý email. Například zadáte „od:Richarda“ nebo „komu:Richardovi“, čímž vyhledávání zpřesníte. Pokud nechcete nic vypisovat, jednoduše klikněte na odkaz „možnosti vyhledávání“ vedle okénka pro vyhledávání.

6) Buďte v kontaktu i na cestách.
Gmail pro mobily je podporován většinou běžně dostupných mobilních zařízení ve 35 jazycích světa. Díky této široké podpoře můžete přeskakovat mezi jednotlivými účty, ukládat si koncepty zpráv, prohlížet přílohy – a samozřejmě využívat dalších funkcí, jako je ochrana proti spamu, filtry, vyhledávání plus obrovský úložný prostor, který Gmail svým uživatelům nabízí.

7) Udělejte si ve schránce pořádek barevnými štítky.
Štítky vám poslouží stejně jako složky, navíc mají tu výhodu, že k jednomu rozhovoru můžete přiřadit víc než jeden štítek. Navíc můžete štítkům přiřazovat různé barvy, a tak si schránku přehledně uspořádat – díky tomu se vám důležité emaily budou hledat snáze. Pokud se vám nabízené barevné kombinace nelíbí, může si vytvořit vlastní (chcete-li si vytvořit vlastní etikety, aktivujte si v Nastavení funkci Laboratoř).

8) Zvolte si motivy dle vlastního vkusu nebo nálady.
Vzhled Gmailu si můžete upravit podle svého vkusu: na výběr máte z více než 30 témat. Můžete volit například z lesklého chromového provedení, retro designu, přírodních motivů, které se v čase mění, stejně tak je ale možné volit i motivy zábavné. Jděte na Nastavení > Témata.

9) Nastavte si připravené odpovědi, emaily pro ty pohodlnější
Pokud vás nebaví na určité otázky dokola odpovídat stejně, stačí odpovědět jednou, tuto odpověď si uložit a pak ji posílat znovu a znovu. Chcete-li si tuto funkci aktivovat, jděte do Nastavení > Laboratoř > Předpřipravené odpovědi.

10) Už nemusíte odesílat maily, kterých byste později mohli litovat.
V určitých časech, které si sami zvolíte (třeba pátek večer), vám Gmail neumožní odeslat email, pokud úspěšně neodpovíte na jednoduchý matematický dotaz – tím si Gmail ověří, že jste ve způsobilém stavu odesílat emaily. Chcete-li si tuto funkci aktivovat, jděte do Nastavení > Laboratoř a klikněte na Růžové emailové brýle (známé jako Mail Goggles).
A konečně... pokud chcete mít aktuální informace o tom, co je v Gmailu nového, sledujte Gmail blog na http://gmailblog.blogspot.com. Chcete-li si o Gmailu povídat s ostatními uživateli, navštivte Help centrum pro Gmail na adrese http://mail.google.com/support/.
*****
*** Pozn. autora:

Nedivte se proč tento příspěvek zde, na technoidní stránce. Je to proto, že i velcí frajeři na netu suverénní (rádoby), už ví co je Gmail a používají ho. Totiž bez účtu u Google jakoby neexistovali, prostě nejsou in, cool, neví co se děje. Bez účtu Google ztrácí. Google zpřístupnil svět internetu šikovným, úspěšným a zdarma. Reklamy nepodceňujte, prohlížejte si je, bez nich by byl svět drahý a pro někoho nedostupný. Jsou nevtíravé, neblikají vyskakovanými okny. Jsou bezpečné a umožňují vám, co máte hlouběji do kapsy, býti svobodnými na internetu.
Doufám, že je pryč doba, kdy "frajeři" se chlubili, jak blokují (Ad Block) reklamy, tak Flash atp. No vidíte a bez Flash si už dnes nepřehrajete Videa. Nejlepší blokování reklamy je ve vaší hlavě, tam si přeberte to, co je důležité, ne vypnout úpravou prohlížeče vše, čemu nerozumíte. Mnohokrát jsem byl překvapen, že i v propagaci výrobků jsou dobré a kvalitní nabídky.
No jo, když je ta hlava pitomá a technická příliš (technoidní) i ten svět je takový. Můžete žít a svobodně s Google. Bez draze a zbytečně kupovaných programů od Microsoftu, ale i tzv. Ad-Aware, Malware a programů, které tahají penízky, ale nakonec se sami prokáží jako malware. Jestli jste četli předchozí příspěvek, tak už víte...jaké trable jsou pak s tím, dostat je z počítače komplet ven.
Osobně si vážím každého, kdo autorovi dobrého článku se podívá i na reklamní část webu a zajímá se kolik času, přemýšlení, spánku je třeba, abyste mohli si přečíst osobní ověřené pravdivé zkušenosti autorů bloggerů, kteří pracují na publikování s nadšením a radostí z návštěvy čtenářů. To nabíjí baterky a pohání publicistiku.

Právě u autorů osobních (bloggerských) stránek se dozvím nejvíce, porozumím lidem, kteří odzkoušeli sami, co jinde se nabízí bez ověření. Bloggerský kluci píšou svůj blog deníček a poctivě podají (i polopaticky) zkušenost a rady starších - rozumnějších. Bude-li mi 13 let, bez chyb a poučení se neobejdu ani na internetu, ani v životě. Potom plačte, když se s vámi děvče rozejde. Plačte potom, když máte zaspamovanou emailovou schránku, zavirovaný počítač, zatuhlé Windows, zaseklý prohlížeč a ztracenou práci.

Práce s aplikacemi a programy od Google je bezpečná, kamarádská a funguje (Gmail chodí) netahá spam. Zkoušel jsem i služby jako Wordpress, blog.cz, píše.cz, webnode a další, nemají na Blogger.com (blogspot.com) ani náhodou. Jsou to jen hračky a nemohou do světa. To Google může, je světový a stojí jenom trochu pozornosti a pečlivosti s návštěvou nabídek Google na webových stránkách. Nebere z vaší kapsy, platí to ti bohatší, podnikající svou nabídkou. Vy si svobodně vybíráte (ne bezhlavě) a máte zaručeno bezpečí na netu. Google to neustále kontroluje a to je dobře.
Doufám, že už nejste v plenkách a nenecháte se strašit od hloupých, škodlivých adeptů netu, co nic neumí, ale chlubí se tím nepřímo všude - frajeři. Bát se zpracování informací googlem netřeba. Dělá to pro svobodného uživatele na netu a dělá to dobře. Bát se musí ten, kdo si z netu dělá nekalou činnost a škodí. Internetový te.rorista. A těch je tolik, právě tolik jako těch co zabíjí na potkání a zákeřně všude ve světě.

Býti svobodnými, ne všichni se naučili. Býti svobodným - to je ta pravá Amerika.

Oblíbené příspěvky co se tady nejvíc čte

TADY NAJDETE CO POTŘEBUJTE, JSOU TO ŠTÍTKY.....

7 000 000 776833333 ABBA ACTA AdBlock Adobe Flash Player AdSense Agent Áji Aktualizace Alcatraz Alert Alex Alvarová Allison Crowe Alternativní medicina AM-Deadlink Ambulance Amerika AMERIKA počítače AMOR UT LACRIMA Amundsen-Scott South Pole Station Andělé Android Angelina Werich Anonymní Anonymous Antarctica Antarktida Aplikace APPLE Apple story Aristoteles Ashampoo Astronomie ASUS N Series Ateroskleróza Audiobankomat Backdoor Beethoven Symphony Benchmarky BFU Bible Bílá růže BlackBerry Blbec a deprivace Blogeři sobě Blogger Bouře Božejáci Boží muka Brambory Brilianty Browser Addon bubble nebula Bug Opera Bůh Slunce Buněčné receptory Bylinky Cannes CANON Captcha CELINE DION Cenzura Cesta pro lásku Cestování Cruise Rekreace Dovolená Cesty Cibule Cinderella Církve Citace a inspirace Citáty Citáty a moudra Civilizace Clickbait Co je psáno Cookie Crawler Čaj o páté ČS George Čtyřčata ČVUT Dalekohledy Databáze Datové přenosy Debaty a názory Dělání Demokracie Den pro tebe Deprese Deprivace a skupinová hloupost Deprivanti Desktop Deštivý den Děti Dětská radost Dětství Dezerty Dezinformace Diagnostika Diamanty Digitalizace Digitální Fotoaparáty Disk Diskuze a debaty Divoký horský tymián Dlouhá cesta Dobro a jeho světlo Dobrý voják Dobrý vtip! Donald Trump Dopisy Download Opery Mini Dr WEB Dr. Watson - chyby Dr. Watson - windows kód chyby 805306296 Drahé kameny Drogy DRONY Dvojčata a housle Editace a styl psaní příspěvků El Condor Pasa Elektronická paměť Email Energie externí disk Facebook Fake News Fantasie FAQ Často kladené otázky Feedback Fernando Lopez Filmy firewall Flame Flash Opera Firefox IE Flejberk Flirt Fotky Fotografie Fullereny G mail G+ G+ notifikace v Opeře Galaxy Nexus Geek Genius loci Gif Goodbye My Lover Google Google AdSense Google Analytics Google Chrome Google instant Google TV Google+ Groupthink gug.cz Guru Hacker Haddaway hardware HELIGONKY Helikoptéra Hesla Historie History and Publicity Hněv milenců Hoax Homeless Hosting Houbaření Hovězí pečeně Hovězí pečeně na cibuli Huawei Humor Humor a vtipy Humor a vtipy nebo moudra Hvězdokupa Hvězdy Hydepark o internetu Hyperkinetická porucha hypnotika Chaos Charlie Chkdsk Chlad zimy Cholesterol Chtíc aby spal Chybová hlášení In Vino Veritas Inbox INDECT Informace Inovace Speed Dial Intel Inteligence Internet Internet a sociální pathologie člověka iOS iPad IPhone iTunes Iveta Bartošová Jak na to Jaro Jaroslav Maxmilian Kašparů Java Je to sci-fi? Jea Paul Belmondo Jen pro ten dnešní den Ježíšek Jídlo Jiří Vašíček Jít pro lásku John Denver Jordánsko Josef naše láska Judith Durham The Seekers Kachna Kalifornie Kamenný most KAMERY Kančí guláš Kapradí Kardiovaskulární zdraví Karel Kryl Karel Kryl a Láska bláznivá Karel Schwarzenberg Kariera Karikatura KASPERSKY Keep smiling Kemel Klávesové zkratky knihy Kocourek Kočička Kodová označení verzí Opery Koledy Kolotoč svět Komentář komentáře Kongres Konopka obecná Kontakty Kontrola disku a pokus opravy Kopírování Korsika Kosmos Kostival lékařský Krajina Krásné je žít Krásné ženy Krizová linka Kruh Užitečné příspěvky Křivka obecná KVĚTA FIALOVÁ Květy Kvítek jabloňový La Roux Láska Lásky čas Lavičky Legrace Lékař Leonardo da Vinci Les Lesní jahody Léto Lež LG Líbej mě Lída Baarová Lidové písně Lidský život Life at Google Lindsey Stirling Lobing Logitech Londýn Lorem Ipsum Loudá se půlměsíc Lov Love Story Lovecký pes Lovu zdar Máj malware Maminka Manicko depresivní syndrom Marcus Tullius CICERO Marie Rottrová Maturita Medicina Meditace Memy Měsíční noc MEXICO Microsoft Milenci Mireille Mathieu Mix videa Mobilní internet Mobilní komunikace (kecálky) a ostatní Modlitba Modrá knížka Modrý sarafán Modříny Moldau Smetana Moře Motivace Motorola Moudra Moudro pro tento den Moudrost Mouse Mozilla Firefox a Chrome Mozilla Firefox Europe Murphyho zákony Music and Humor Myslivost MySQL Myšlenka dne Myšlenky jsou svobodné Na stojáka Naše kuchyně NATO nebo skutečnost? Nefunkční bezpečnostní hláška Nemoci News Nexus Nexus 7 Nikon Nikon Coolpix S8200 No milk today Novinky Novinky v hudbě NVidia O koni a Adsense O Popelce O Shenandoah O zdraví Obama Obdiv Objevy Odinstalace lišty Ochrana soukromí Oktoberfest Once Upon A Time In The West OneNote Open Source Opera Opera 10 Alpha Portable Opera 10 Final Portable Opera 10.0 Final Opera 10.10 Unite Opera 10.60 Opera 10.63 Final Opera 11.50 Opera 11.60 Opera 11.64 Opera 12 Opera 12.02 Opera 12.12 Opera 12.50 Opera 9.5 Portable Opera extensions Opera Mini 4.4 Opera Mini 5 Opera Mini and Opera Mobile browser Opera Portable Opera Události Názory Diskuse Operační systém OperaPortable 11.64 Opravy nastavení prohlížeče Opera Opravy poškozených souborů Optika Osobnost Otčenáš Ovidius Ovladače Page Rank Paleo Panda Update Parkinson Patrick Zandl Paul Anka Diana Pavel Kysela PC Peníze Permutace Perský kocourek Sammuel Peru Petr Novák Petra Phishing Phishing neboli rybaření u Bank a Opera Pippa Pirati.cz Pirátství Pivo Placebo Počítače a notebooky Počítačová myš Poděkování Podzim Poezie Pohádka Policejní vir Policie Politika Poradna pro bloggery Google POSEDY Pošta pro vás Pozitivní myšlení Poznámky Pravda Prevence a zdraví Pro přehled Mapa stránek Opery Orientace Proces wuauclt.exe Prodaná nevěsta Profil Programování Prohlížeč Google Chrome Prohlížeč Opera Propagace Opery Propagace Opery Video úvod do bloggu Prostřeno Přátelé Přátelství Předehra Příroda Příroda a my Příroda kvete Přítel Psychiatrie Psychopatie v praxi Ptáci Ptáci na zahradě Ptáček Ptačí zpěv Racek Radiová obloha Radkin Honzák Radost Radůza Rakovina prostaty (CaP) Rande Rangers Rath a sedmimilionová krabice Realizace Rebelové - Mně se líbí Bob Reklama Renata Reset Reset profilu Chrome Reset profilu Opera Rick Astley Rodina Roman Šebrle Roň slzy Router Rozdováděný hradní bača Rozšíření Opery rozšíření pro Operu Rozšíření Source pro Operu Rozum Rudý Ryby Řešení problémů Řešení problémů OPERA Římská mythologie Safari Sametová revoluce Sammuel Sammuel perský kocourek Screenshot Sdílení security Servis24 Setřídění záložek Schemer Silvestr Sites Google (weby) Skupinová hloupost Skype Sladké višně Slovensko Slunečné odpoledne Slunečné ráno Sluneční erupce a aktivita Sluneční toulky v přírodě Slunečný den Smartphone Smazání Facebooku Smích Smluvní Sněhurka Sociální patologie Sociální příčiny irracionality Sociální sítě Sociopatie Softskills Software Sokrates Solární lavička Soubory .OGG Soukromé Spam Spánek Sport Správce vyhledávačů spyware Srdce jako kámen Srnčí guláš Sršeň Stahování Start Stáří Statečnost Street View Stres Stromy studentské Suguperge! Sdígilígim naga wegeb! Svatba Světlo Svoboda Svobodný internet Syrenia Šablona proti spamu Šampaňské Škola Šperky Šťastné dětství Štěstí Švejk Švýcarský salašnický pes Tajné služby Tam na východě Technické spekulace Technologie Telefony Tenkrát Teotihuacan The Cranberries - Zombie The Moon Měsíc The New York Times Tipy Tipy a návody Translator Google Trojan Trolling Trpajzlíci Trubka Tři oříšky... Twitter U bankomatu u Křížku U řeky U vody U Zborova Učitel Unwand Upgrade USA Úsměv Úsměv Anny Úsměv pro mne Úvod a přivítání Václav Havel Vajíčka Vanessa Mae Vánoce Věda Vědomí a podvědomí Velikonoce VENEZUELA Verše Verše jako píseň Veřejné mínění Veverka Videa Videa o lásce Vinná réva Virtuální prohlídka měst Viry VIVALDI Vlado Kumpan Vlastní vyhledávání Google Vlaštovka VLC Media Player Vlčí mák Vojenská služba Všímavost Vtipy Vtipy a humor Výchova Výlety Vyznání pro Pepču Vzpomínky W. A. Mozart: Turecký pochod Waldemar Matuška Warning WD My Passport Web Clipper Webové kamery Webové stránky Werich What is love When I Fall In Love Wi-Fi WINDOWS Windows 10 Windows Update WPA3 wuauclt.exe XTranslate YouTube Yuneec Breeze 4K létající kamera Yvetta Simonová Yvonne Přenosilová z-generace Zabezpečené připojení Zahrady Zajímavosti Zákon Zaláskujte se Zálohování Zamilovaný Závist Zdeněk Izer Zdeničko má Zdraví Zdraví a životní styl Zima Zlatá střední cesta Zlatá šedesátá ZLÝ KRÁLÍK Zpravodajství google Zrcadlo Zrychlení počítače? ZVĚŘINA Žebrota ŽEBŘÍKY Židovské Životospráva

Vybraný příspěvek

DOBRÝ VTIP! ...MLUVÍCÍ ŽÁBA JE FAKT SKVĚLEJ KOUSEK

...MLUVÍCÍ ŽÁBA JE FAKT KOUSEK PROGRAMÁTOR Programátor jde po cestě a najednou k němu přiskáče žába a říká: „Já jsem zakletá princez...